Recordverkoop van de Ferrari 250 GTO 'Bianco Speciale' bij veilinghuis Mecum
Bewerkt door: alya myart
Een uiterst zeldzame Ferrari 250 GTO uit 1962, met chassisnummer 3729GT en uitgevoerd in een unieke witte fabriekskleur, heeft een historisch prijsrecord gevestigd voor het veilinghuis Mecum. Tijdens de prestigieuze veiling in Kissimmee, Florida, die afgelopen januari plaatsvond, werd de bolide afgehamerd op een indrukwekkend bedrag van 38,5 miljoen dollar. Dit resultaat markeert een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van het veilinghuis en onderstreept de aanhoudende, enorme aantrekkingskracht van dit iconische model op de wereldwijde verzamelaarsmarkt.
Dit specifieke exemplaar, dat de bijnaam "Bianco Speciale" draagt, is de enige van de slechts 36 geproduceerde 250 GTO's die de fabriek in Maranello verliet in een witte kleurstelling. De auto werd oorspronkelijk besteld door John Coombs, een bekende Britse eigenaar van een privéraceteam, en aan hem geleverd op 28 juli 1962. Onder de motorkap schuilt een krachtige 3,0-liter Tipo 168/62 Colombo V12-motor, die een vermogen van 300 pk levert en de wagen destijds tot een geduchte concurrent op het internationale circuit maakte.
Het chassis 3729GT beschikt over een rijke en uitstekend gedocumenteerde racehistorie, waarbij legendarische coureurs zoals Graham Hill, Richie Ginther en Jack Sears achter het stuur kropen om de grenzen van de techniek op te zoeken. De auto maakte zijn officiële racedebuut in augustus 1962 en behaalde direct succes met een tweede plaats in de Peco Trophy op Brands Hatch, bestuurd door Roy Salvadori. Kort daarna volgde een tweede podiumplaats tijdens de RAC Tourist Trophy op Goodwood, ditmaal met de befaamde Graham Hill aan het roer, wat de reputatie van deze Ferrari verder verstevigde.
De nieuwe eigenaar van dit stukje autogeschiedenis is de bekende verzamelaar David S.K. Lee, in sociale mediakringen beter bekend als ferraricollector_davidlee, die de aankoop omschreef als het absolute sluitstuk van zijn omvangrijke collectie. Voordat de auto in zijn handen kwam, was deze eigendom van diverse vooraanstaande verzamelaars, waaronder John Shirley. Shirley hield de Ferrari sinds 1999 in een streng gecontroleerde, klimaatbestendige garage. Opmerkelijk is dat de auto nooit een volledige restauratie heeft ondergaan; hij is enkel technisch onderhouden en overgespoten, waardoor de authentieke patina en de historische ziel van de wagen volledig bewaard zijn gebleven.
Hoewel de uiteindelijke prijs van 38,5 miljoen dollar inclusief veilingkosten een record is voor Mecum, bleef het bedrag onder de hooggespannen marktverwachtingen die soms boven de 50 miljoen dollar lagen. Ter vergelijking: in 2018 werden andere GTO's via onderhandse verkopen verhandeld voor bedragen die opliepen tot wel 70 miljoen dollar. Marktanalisten wijzen erop dat de iets lagere prijs mogelijk te wijten is aan het feit dat de originele motor in 2023 door een brand werd verwoest, wat de installatie van een vervangende V12 noodzakelijk maakte. Desondanks blijft chassis 3729GT de duurste auto die ooit via een openbare Mecum-veiling van eigenaar is gewisseld.
De veiling in Kissimmee was over het algemeen een groot succes voor liefhebbers van klassieke sportwagens en kende diverse andere hoogtepunten. Naast de 250 GTO werden er andere opmerkelijke resultaten geboekt, zoals een Ferrari Enzo uit 2003 die voor een recordbedrag van 17,875 miljoen dollar werd verkocht. Ook een Ford GT40 MkII Factory Lightweight bracht meer dan 12 miljoen dollar op. Deze indrukwekkende cijfers bevestigen de enorme belangstelling en de bereidheid van vermogende verzamelaars om topbedragen neer te leggen voor exclusieve techniek uit de meest iconische periodes van de autosport.
23 Weergaven
Bronnen
ANSA.it
Autoweek
2026: Ten Most Expensive Cars Sold at Public Auction
Autoblog
The Supercar Blog
duPont REGISTRY News
Lees meer nieuws over dit onderwerp:
Heb je een fout of onnauwkeurigheid gevonden?We zullen je opmerkingen zo snel mogelijk in overweging nemen.